Haftanın Her Günü

09:00 - 20:30

+90 552 345 49 38

info@izmitsurucukurslari.com

İzmit

Kocaeli

Bizi Takip Edin

Trafik cezam var mı? Trafik cezası sorgulama!

Trafik cezam var mı? Trafik cezası sorgulama!

Trafik cezası sorgulama ve ödeme vatandaşların yemiş oldukları cezaları kolay öğrenme ve ödemesini sağlar. Ceza tarihi geçmeden trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri sayesinde indirimden faydalanarak cezadan kurtulabilirsiniz. Trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerinin ayrıntılarını yazımızdan edinebilirsiniz.

Motorlu bir araç ile trafiğe çıkmak istiyorsanız eğer çıkacağınız motorlu taşıta göre bir ehliyetiniz olması gereklidir. Ehliyetiniz olmadan trafiğe çıkamazsınız. Ehliyet alabilmek için de ehliyet kurslarına başvurmanız gerekmektedir. Her çeşit ehliyetin kursu bulunmaktadır. Almak istediğiniz ehliyet türüne göre ehliyet başvurusu yapmanız gereklidir. Ehliyetiniz olmadan trafiğe çıkarsanız eğer ehliyetsiz trafiğe çıktığınız için trafik cezası yersiniz. Ehliyet sahibi olduktan sonra trafiğe çıktığınızda da trafik kurallarına uymazsanız ve bu davranışlarınız trafik polisi tarafından yakalanırsa trafik cezası alırsınız. Her trafik kuralının ayrı bir cezası vardır. Hız cezası, kırmızı ışıkta geçme cezası, hatalı sollama gibi cezalar trafik cezaları arasındadır. Trafik cezası yemek istemiyorsanız eğer trafik kurallarına uymanız gereklidir. Hatta Emniyet Genel Müdürlüğünün trafiğin yoğun olduğu yerlere yerleştirdiği mobese kameraları sayesinde polisler trafiğin akışını kontrol etmektedir. Trafiği kontrol ederken trafik kurallarına uymayan sürücülere trafik cezası yazabilir. Mobese kameraları tarafından yazılan trafik cezaları sürücüye yazılamadığı için araç plakasına yazılmaktadır. Araç plakasına yazılan trafik cezaları da araç plakasının kayıtlı bulunduğu adrese posta yolu ile gönderilir. Diğer trafik cezaları da sürücü belgesine yazılır. Aldığınız trafik cezalarını bilmiyorsanız eğer trafik cezası sorgulama işlemi ile birlikte ne kadar trafik cezanız olduğunu öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebildiğiniz gibi trafik cezası ödeme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

TRAFİK CEZASI ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ!

TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

İnternet üzerinden trafik cezası sorgulama işlemini Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan trafik cezası ve otopark sorgulama seçeneğini seçmeniz gereklidir. Bu seçeneği seçtikten sonra karşınıza gelen sayfaya kişisel bilgilerinizi girmeniz gereklidir. Bu sayfaya T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı ve doğum tarihinizi girdikten sonra doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Açılan sorgulama seçeneklerinden iki türlü sorgulama yapabilirsiniz. Araç plakasına yazılan ceza sorgulama seçeneğini seçtiğinizde sorgulama yapmak istediğiniz araç plaka numarasını ve tescil belge seri ve numarasını girmeniz gereklidir. Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama seçeneğini seçerseniz eğer açılan sayfaya T.C. kimlik numaranızı, nüfus cüzdan harf seri ve nüfus cüzdan seri numaranızı girmeniz gereklidir. Trafik cezası ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için internet üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesine girmeniz gereklidir. Buraya girdikten sonra sorgulamalar sayfasından borç bilgilendirme sayfasına girmeniz gereklidir. Uyarılar bölümünü okuduktan sonra T.C. kimlik bilgileri ile giriş bölümünde T.C. kimlik numaranızı, nüfus cüzdanı seri ve numarasını girdikten sonra annenizin, babanızın, eşinizin veya çocuğunuzun T.C. kimlik numarasını girmeniz gereklidir. Annenizin kızlık soyadının 1. ve 2. harfini de girdikten sonra güvenlik kodunu da girdikten sonra sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer bir trafik cezanız var ise bunu anlaşmalı bankaların kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

WhatsApp WhatsApp